Mouth and Dental Health

 

Ignoring oral and dental health can lead to many health problems. Many studies have revealed that most of the diseases are caused by the lack of attention to oral and dental care. Apart from this, we should pay attention to our oral care so that we can look and smile healthily. A small rotten tooth that is ignored can create bacteria and weaken your immune system.
Crooked-looking teeth can hurt your self-confidence, a protruding chin can prevent you from eating comfortably, or your missing teeth can make it difficult for you to break down nutrients. For this reason, a doctor should be consulted for problems such as decayed teeth.
 

Ağız ve Diş Hastalıkları

Diş eti sağlığı ve diş sağlığı bir bütündür. Diş eti hastalıkları diş kaybına ve enfeksiyonlara neden olabilir. Diş problemleri ise konforsuz bir hayat sunar. Bu nedenle günlük bakım ihmal edilmemelidir. Günde 2 defa dişler fırçalanmalı ve ulaşılamayan alanlar için diş ipi kullanılmalıdır.

Eksik ve çarpık diş sorunlarında ortodontik uygulamalar veya diş teli tedavisi uygulanabilir. Tedavi yöntemi konusunda diş hekiminiz sizi yönlendirecektir. Ağız sağlığının korunması için sigara tüketiminden uzak durulmalıdır. Kötü ağız alışkanlıkları ağız ve diş sağlığını olumsuz etkiler. Bu olumsuzluk zaman geçtikçe vücudunuzu da etkilemeye başlar.

Diş fırçası her 6 ayda bir değiştirilmelidir. Diş fırçalarken oluşan kanama ise önemsenmelidir. Diş eti kanaması bir iltihaplanmanın göstergesidir. Eğer dişler fırçalanırken diş etleriniz kanıyorsa mutlaka hekiminize görünün. Hiçbir sorun yaşamasanız dahi 6 ayda bir diş hekiminize görünün. Bu oluşması muhtemel sorunları da ortadan kaldıracaktır.

If you want to hear from us, please write your email address and subscribe.
Telefon İle Arayın WhatsApp Communication Line