Op. Dr. Bülent DİLAVEROĞLU

Ortopedi ve Travmatoloji
  • İletişim

Öz Geçmiş
18 Mayıs 1960 tarihinde doğan Bülent Dilaveroğlu, ilkokulu Bostancı İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimi ise Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladı.

1985 yılında, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dilaveroğlu, mecburi hizmetini müteakip Ocak 1988’de Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasına başladı.

1992 Şubat ayında uzmanlık sınavını vererek Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Bülent Dilaveroğlu, aynı kliniğe Başasistan olarak atandı. 4 yıl süren bu görevi sırasında bir dönem Paris Saint Louis Hastanesi, Meary Kliniği’nde Prof. Sedel ve Prof. Witvoet’nin yanında “kalça ve diz protez cerrahisi” üzerine çalışma fırsatı buldu.

Başasistanlık süresinin sonunda kendi isteği ile 22 Kasım 1985 tarihinde Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi\’ne tayin olan Dilaveroğlu, burada 15 yılı aşkın bir süre çalıştıktan sonra Mart 2011’de devlet memurluğundan emekli oldu ve serbest hekim olarak hizmetlerini sürdürmeye devam etti.

İş DeneyimiÇalışma yaşamı boyunca bir çok defa Academy of American Orthopaedic Surgeons (AAOS), Dünya Ortopedistler Kongresi (SICOT) ve Avrupa Ortopedistler Kongresi (EFORT)’ne katılma fırsatı bulan Dr. Bülent Dilaveroğlu, bu tip uluslar arası kongrelerde ve yine bir çok ulusal kongrede özellikle kalça ve diz protezleri ile ilgili uygulamaları ve bunların revizyonları üzerine pek çok bildiri sunmuştur.

Fransızca, İngilizce biliyor.

Üye olduğu dernekler :

Amerikan Ortopedik Cerrahlar Birliği (American Association of Orthopedic Surgeons / AAOS)\r\nAvrupa Ortopedi ve Travmatoloji Birliği (European Orthopedics and Traumatology Associations Federation / EFFORT

Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (Société Internationale de Chirurgie Orthopédique et de Traumatologie / SICOT)

Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Derneği

Türkiye Artroplasti Derneği

Türkiye Pediatrik Ortopedi Birliği

Doktorumuzdan Makaleler...
Bizden haber almak isterseniz lütfen email adresinizi yazın ve abone olun.
Telefon İle Arayın WhatsApp İletişim Hattı