Kadın Hastalıkları ve Doğum

 

Kadın hastalıkları ve doğum ile alakalı genel tanı ve tedavi hizmetlerinin yer aldığı bölümde pek çok alanda hizmet verilmektedir. Doğum kontrol yöntemlerinden menopoz ve osteoporoz dönemine, hamilelik takibinden tüp bebek tedavisine kadar geniş tanı ve tedavi hizmetlerinin yer aldığı bölümde alanında uzman doktorlar bulunur.

Uluslararası standartlarda sağlık hizmetlerinin yürütüldüğü birimde tüm sağlık gereksinimleri profesyonel sağlık ekibi tarafından karşılanır. Endoskopi, ürejinekoloji, genel jinekoloji gibi alanlarda da hizmet veren bölüm anne ve bebek sağlığı açısından da yeterli donanıma ve deneyime sahiptir.

Genel Jinekoloji Hizmetleri

Her yaştan kadına uygulanan genel jinekoloji tanı ve tedavisi, rutin kontroller sayesinde pek çok problemin önüne geçecektir. Kasık ağrısı ve regl düzensizliği gibi sorunlar için rutin jinekoloji muayenesi yaptırabilir, ciddi jinekolojik problemleri erken teşhis edebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek konusunda oldukça köklü bir geçmişe sahip olan birim yardımla üreme teknikleri alanında uzman doktorlar tarafından başarılı tedaviler uygulamaktadır. Bebek sahibi olmak isteyenlere umut olan tüp bebek tedavisi dışında mikroenjeksiyon ve cerrahi sperm gibi yöntemler de uygulanmaktadır.

Gebelik Takibi Hizmetleri

Annenin gebelik sürecini sağlıklı tamamlayabilmesi için gerekli olan gebelik takibi, standart olarak ultrason cihazı ile yapılmaktadır. Rutin testler, şeker tarama testleri, servikal uzunluk ölçümü gibi testlerin yapılması gebelik takibinin aşamaları arasındadır. Ayrıca normal doğum, epidural doğum ve sezeryan gibi işlemler de bu bölümde başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Doğum

Bebeklerin ihtiyaç duyduğu bakımı doktor ve hemşire kadrosuyla sunan bölüm bebek doğduktan sonra da sağlık takibini başarıyla yapmaktadır.

Menopoz ve Osteoporoz Takipleri

Kadınların yaşamındaki en özel dönemlerden biri olan menopozu rahat geçirebilmeleri için gerekli tedavileri gerçekleştiren birim menopoza bağlı olarak gelişen osteoporoz hastalığını da önlemek için tedavi yöntemleri uygulamaktadır.

Bizden haber almak isterseniz lütfen email adresinizi yazın ve abone olun.
Telefon İle Arayın WhatsApp İletişim Hattı