Prof. Dr. Teksen Çamlıbel

Tüp Bebek
  • İletişim

Prof. Dr. Teksen Çamlıbel, Türkiye’nin ilk özel tüp bebek merkezini ve İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurmuş olmanın gururuna sahiptir. Türkiye’nin ilk tüp bebeğini dünyaya getiren doktordur. 1989’da International Hospital bünyesinde kurduğu Tüp Bebek merkezi, ICSI teknolojisinin ilk uygulayıcılarından olmasının yanı sıra, laparoskopik ameliyatlar ve kanser ameliyatları konusunda da dünyadaki gelişmelerin Türkiye’deki ilk uygulayıcılarından olmuştur.

Prof.Dr. Teksen Çamlıbel, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikte bitirdikten sonra kazandığı sınav ile Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası için Amerika’da Johns Hopkins Hospital ve Medical College of Ohio’da bulundu. İhtisas sonrası Jinekolojik Onkoloji (Kadın Kanserleri) üst ihtisasını New York’ta, Albany Medical College of New York’ta tamamladı. Aynı üniversitede yüksek ihtisas sonrası öğretim üyesi olarak çalıştı.Türkiye’ye döndükten hemen sonra sırasıyla;

1985’te Marmara üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kurdu.

1989’da, International Hospital’da, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurdu.

Jinemed’in ilk merkezini 1989’da Nişantaşı’nda açtı.

2000’de Kalamış’ta Jinemed’in cerrahi merkezi Özel Kalamış Tıp ve Tüp Bebek Merkezi açtı.

2005’te Fulya’da, tüp bebek ve kadın sağlığı dışında da bir çok farklı tıbbi branşta (Kalp Hastalıklarından Beyin Cerrahisine, Ortopediden Nörolojiye) hizmet veren genel hastanesi FulyaJinemed Hastanesi’ni (şimdi OtaJinemed) açtı.

Doktorumuzdan Makaleler...
Bizden haber almak isterseniz lütfen email adresinizi yazın ve abone olun.
Telefon İle Arayın WhatsApp İletişim Hattı