Plastik Cerrahi

Ulturasonik Estetik Burun Ameliyatı

Ultrasonik rinoplasti, burun kemiklerinin direkt gözlem altında  görerek ve yumuşak dokuya hiç zarar vermeden, piezo cerrahi aleti ile kesilmesidir. Bu yöntem ile burun kemikleri çok daha kontrollü ve anatomik yapılara zarar vermeden istenilen sonuca kavuşabilmekteyiz. Ek olarak Cerrahi manevralarının da hassas yapılması

daha zarif burun sırtları, daha ince burun tabanı ve estetik güzel burun ucuna kavuşmasının yolunu açmaktadır.

Derin Plan Yüz ve Boyun Germe

Şakak bölgesinden başlayarak kulak  çevresinden dönen ve kulak arkasında saç

hattı içinde devam eden bir kesi ile yapılan bu  cerrahide geniş görüş altında, derin doku plan-  larında ve tüm yüz ve üst boyun bölgesini içerecek  alanda çalışılarak oldukça etkili ve uzun süreli  sonuçlar elde edebilmekteyiz. Bu cerrahi yöntemde sadece sarkan cildi değil, cildimizin altında sarkıklığa sebep olan tüm anatomik yapılar şekillendirilmektedir.  Özelikle cilt sarkıklığı ile birlikte olan yüz yaşlanmasında en doğru tedavi metodu derin plan yüz germe operasyonu olacaktır.

Kulak Estetik Cerrahisi

Eğer kulaklarınızın şekli veya çıkıklığı  sizi veya çocuğunuzu rahatsız ediyorsa

potansiyel bir çözüm olarak –otoplasti olarak da  bilinen- estetik kulak cerrahisini düşünebilirsiniz.  Otoplasti ile kulağın oran, pozisyon veya şekli  düzeltilebilir. Ayrıca kulak yapısında doğumda var  olan bir defekti düzeltebilir ve yaralanma sonrası  kulakta meydana gelen şekil bozukluğu tedavi  edilebilir. Kulak cerrahisi kulak ve yüze denge ve  orantı sağlayabilir.

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik yüz germe ameliyatında

saçlı deri ve şakak bölgesinde ve bazen ağız içinde  az sayıda, küçük görünmeyen kesiler yapılır.  Yanaklardaki sarkan dokular bir endoskop (ışık  kaynaklı küçük bir kamera) ve özel aletler yardımı  ile yükseltilir. Yüz görünebilir herhangi yara dok-  usuna neden olmadan şekillendirilmektedir. Bu yöntem cilt sarkıklığı olmayan ve yaşlanmanın erken belirtileri görünen bireylerde en uygun cerrahi seçenek olacaktır.

Estetik Çene Cerrahi Girişimleri

Ağız içinden gerçekleştirilen bu operasyonda, çene ucu kemiğini ulturasonik olarak kesilmekte ve yüzün harmonisine uygun olarak şekillendirilmektedir. Bu işlemi çoğu zaman çene ucunu öne ve hafifi aşağı doğru uzatmak ve yüzün kemik yapısını dengeye getirmek için uygulamaktayız. Çene ucu cerrahisini çoğunlukla rinoplasti operasyonu ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yağ  enjeksiyonları yüzdeki hacim kaybına, kolajen yıkımı ve  esneklik kaybına bağlı  estetik problemlerin  tedavisinde yararlıdır.

Meme Büyütme

Meme büyütme günümüzde en sık yapılan  estetik prosedürlerden bir tanesidir.

Meme implantı teknolojisi ve cerrahi tekniklerdeki  gelişmeler göğüs büyütmeyi çok güvenli ve etkili  bir prosedür haline getirmiş, hastaların hoş ve  doğal gözüken sonuçlar almasını sağlamıştır.

Meme Küçültme

Birçok  kadın  için  büyük  memeler  (makro masti) bir dizi fiziksel ve estetik sorunlar yaratabilmektedir. bunlar arasında: estetik görünüş yakınmaların yanında kronik sırt  ağrısı, postür  bozukluğu, sütyene  bağlı derin ve ağrılı oluklaşmalar vardır. Meme  küçültme ameliyatı ile meme ucu da estetik olarak  daha uygun bir pozisyona ve büyüklüğe getirilebilir.

Vakum Yardımlı Yağ aldırma  (Liposuction)

Liposuction genel olarak çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının  1-2 mm’lik kesiler içinden, 2-3 mm çapındaki ince  ve uzun kanüller kullanılarak vakumlanması ve  uzaklaştırılması şeklinde uygulanır. Unutulmamsı gereken konu ise Liposaction yönteminin bir zayıflama yöntemi olmayıp, vücudun şekillendirilme ameliyatı olduğudur.

Meme Dikleştirme

Yaşla birlikte memelerde yağ dokuda kaybı, gözlenmektedir ve meme sarkıklığına sebep olmaktadır. meme  ptozisi (memede sarkma) olarak bilinen bu duruma mastopexi ameliyatı yapılmaktadır. Meme dikleştirme (mastopexi) ameliyatı hem kendi meme dokumuzdan hem de meme protez kullanarak gerçekleştirilebilmektedir.

Karın Germe

Karın hem erkek hem de kadınlarda  yağlanmanın sıklıkla olduğu bir vücut bölgesidir.  Karın germe ile orta ve alt karındaki yağ ve deri  fazlalıkları alınır, karın duvarı boyunca kaslar  sıkılaştırılarak karın ön bölgesinin şekillenmesini sağalanmaktadır.

Bizden haber almak isterseniz lütfen email adresinizi yazın ve abone olun.
Telefon İle Arayın WhatsApp İletişim Hattı