Dermatojoji ve Dermokozmetik

 

BOTOKS

Botoks tüm dünyada en çok yapılan kozmetik uygulamadır. Botoks bir çeşit bakteriden üretilen bir ilaçtır. Mimikle ortaya çıkan veya mimik kaslarının çok kullanılmasından dolayı oluşan kırışıklıklar için kullanılır. Kozmetik dışında nörolojik pek çok hastalıkta da kullanılmaktadır. Kırışıklığa neden olan kasların gevşemesini, kasılmamasını sağlar.

Botoks daha çok gülme ve göz kısma ile oluşan kaz ayakları, kızma ve kaş çatma ile belirginleşen kaş arası kırışıklıklar ve alın çizgilerinde tercih edilir. Botoksun belli bir yaşı yoktur. Kırışıklıkların oluşmaya başladığı ilk zamanlarda yapılırsa kırışıklıkların oluşumu ve ilerlemesi engellenecektir. Botoksun etkisi 4-6 ay devam eder. İlk zamanlarda 4-6 ayda bir kez tekrarlanması gerekirken ilerleyen zamanlarda bu süre aralıkları uzayacaktır.

DOLGU ve IŞIK DOLGUSU

Dolgu uygulaması vücuttaki hacim kayıpları, derin kırışıklıklarda yerine koyma tedavisidir. Dolgularda en çok tercih edilen madde hyaluronik asittir. İnsan vücudundaki pek çok dokuda bulunan bir yapı taşı olması nedeniyle allerjik reaksiyon yapma özelliği yoktur. Nazolabial oluk (burunla ağız köşesi arasındaki oluk) ve marianotte çizgilerindeki belirginleşme ve çökmeler (ağız köşesi ile çene arasındaki oluk) başarıyla düzeltilir. Yanak hacmi verilebilir. Burun sırtındaki defektler tedavi edilir. Yüz kavsi düzeltilir. Dudak hacmi arttırılıp, kontur verilebilir. Etkileri 6 ay ile 2 yıl arasında değişir.

Işık dolgusu tüm yüz, eller, dekolte ve göz çukuruna yapılan yapılandırma yöntemidir. Diğer dolgudan farkı hyaluronik asitin çapraz bağ içermemesi daha akışkan ve ince olmasıdır. Cilde nem verir lifting etkisi vardır. Göz altı morluklarına iyi gelir. 3 seans sık aralıklarla sonrada 4-6 ay aralıklarla yapılır. Bu dolguların içerisine vitamin aminoasit ve antioksidan eklenmiş olanları da vardır. Hyaluronik asitin su tutma özelliğinden dolayı cilt gerilir, nemlenir. İnce çizgiler açılır ve ciltte ışıltı meydana gelir.

MEZOTERAPİ-MEZOLİFTİNG:

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Cilt yenileme, kırışıklık, selülit, bölgesel incelme, saç dökülmesi tedavisi, çatlaklar, çeşitli deri hastalıkları ve keloid tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. İhtiyaç ve duruma uygun kişiye özel ilaç karışımları deri içine veya deri altına verilir. Dışarıdan haricen verilen çeşitli krem, losyon gibi maddelerin ciltten emiliminin çok kısıtlı olacağı düşünülürse mezoterapide ürünün direk ihtiyacı olan yere zerk edilmesi çok daha fazla etkili olacaktır.

Mezolifting ve Mezoterapi aynı teknikle yapılır. Lift etkisi gereken durumlarda içerisinde sıkılaşma yapan maddelerin olduğu ilaçlar kullanılır. Daha çok yüz, boyun, göbek gibi sarkma olan bölgelere uygulanır. Örneğin yağ eritici ilaç göbek bölgesine uygulanacaksa lift etkili serumla dönüşümlü yapılabilir.

PRP (PLATALET RİCH PLAZMA)

Bir mezoterapi yöntemidir, farkı sentetik madde yerine kişinin kanından elde edilen plazma kullanılmasıdır. Kişiden alınan kan bir işlem sürecinden geçirilerek trombositten zengin plazma elde edilir.

Plateletler veya diğer adıyla trombositler, vücudumuzda hasarlı dokuları onaran ve büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan elemanlarıdır. PRP uygulamasında hasarlı dokuya kan dolaşımıyla taşınabilecek olandan çok daha fazla platelet verilir. Aktive olmuş bu plateletlerden salınan büyüme faktörleri ciltte yenilenme sürecini başlatır. Saçlı deride kök hücreleri uyararak yeni saç yapımını destekler.

DERMATERAPİ

Silindirik bir tamburun üzerine yerleştirilmiş ve özel olarak hazırlanmış 0,5- 2,5 mm ebatlı çelik iğnelerden oluşan ‘dermaroller ‘adı verilen bir cihazla uygulama yapılır.

Mezoterapide kullanılan ürünler ve PRP ile beraber yapılabilir. Minik iğnelerin deriye girmesi deri tarafından yara olarak algılanıp yara tamir mekanizması ile yeni kollagen oluşumu sağlanmaktadır. Akne izleri, yanık izleri bazı cilt lekeleri ve cilt gençleştirmede kullanılır.

ÖRÜMCEK AĞI TEDAVİSİ

PDO (Polidioksan ) adında özel ameliyat iplerinin cilt içi ve altına yerleştirilmesi işlemidir. Lokal anestezik kremler sürülerek uygulanır. Ciltte yerleştirilen ipler kollagen ve elastin sentezini başlatarak cilt yapısı düzelme, renk tonunda iyileşme, gözeneklerde küçülme, hem de lifting ve sıkılaşma sağlanır. Yüz, boyun ve vücutta kullanılabilir. Yüzde özellikle yanak , kaş, göz kapağı sarkmasında alın germede, çene çizgisinin düzeltilmesinde ,boyun germede başarılıdır. Vücutta sarkmış kol altları, bacak içleri ve göbek toparlama da etkilidir. İpler 6 ay içinde erirler .Yarattığı etki 2 yıl sürebilmektedir.

LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

1064 cm dalga boyunda lazer ışını üreten Long pulse Nd- Yag lazer, damarlar içerisindeki oksihemoglobin tarafından emilerek ısı enerjisine çevrilir. Oluşan ısı enerjisi ile damar küçülür ve tahrip olur.

Yüz ve bacaklardaki kılcal damarlar, vücuttaki kırmızı leke ve benlerde çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Bacaklardaki 3-4 mm genişlikteki kılcal damarlarda, ayda 1 kez olmak üzere 2-3 seans genellikle yeterli olmaktadır.

DİĞER LAZER TEDAVİLERİ

Kliniğimizdeki Er-YAG lazer ile siğil, nasır, yaşlılık benleri, cerrahi veya travmatik izlerin tedavisi başarıyla yapılm

Bizden haber almak isterseniz lütfen email adresinizi yazın ve abone olun.
Telefon İle Arayın WhatsApp İletişim Hattı