Saç Ekimi

 

Saçlar, kişilerin özgüven kaynağıdır. Saç seyrelmesi ya da yoğun dökülme stres ve öz güven kaybını beraberinde getirir.

Saç ekimi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun rağbet gören bir estetik operasyondur. Saç kaybı yaşayan kişiler doğru uygulama ile oldukça etkili bir görünüme sahip olabilirler. Saç ekimi en genel şekilde sağlıklı saçların bulunduğu alandan alınan köklerin saç kaybı yaşanan alanları ekilmesi işlemlerini kapsar. Ancak tabii ki profesyonel bir uygulama yapılması gereklidir. Yanlış uygulama kötü bir görünüme ve başarısız sonuçlara neden olabilmektedir.

Saç Ekimi Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu konuda dikkat edilmesi gereken öncelikli nokta doğru hekimin seçilmesidir. Yeterli uzmanlığa sahip olmayan kişilerin gerçekleştirdiği uygulamalarda kökler arası ayrılıklara ya da üst üste gelen kötü bir görünüme rastlanabilmektedir. Saç ekimi uygulamalarında saçın açısal olarak ekimi de büyük önem taşır. Bu şekilde yapılan saç ekimlerinde saçlar dik uzayabilmektedir. Bu da doğallıktan uzak bir görünüm oluşturur.

Saç ekimi yapılırken sağlam köklerin seyrek bölgelere ekildiğini belirtmiştik. Bu işlem yapılırken köklere zarar verildiğinde o bölgede bir daha saç çıkmayabilir. Bu da kesinlikle tercih edilmeyen bir sonuçtur. Eğer hastanın ense saç kapasitesi sınırlı ise düzeltmek mümkün olmayabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi için kullanılan 3 popüler yöntem bulunmaktadır. Bunlar FUT, FUE ve DHI olarak isimlendirilmektedir.

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu)

FUT saç ekimi yöntemi, 1930’lu yıllardan bugüne uygulanan bir yöntemdir. Ensede güvenli alandan bir bant halinde saç şeridi çıkarılarak mikroskop altında köklere ayrıştırılması detaylarını kapsar. Şeridin çıkarıldığı kafa derisi işlem sonrasında dikilir.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

FUE saç ekimi yöntemi, saç ekimi operasyonlarında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Donör alanında bulunan kıl kökleri, blok olarak değil tek tek alınır ve ekim yapılacak bölgeye aynı şekilde ekilir. Bu uygulamalar, milimetrik aletler ile sağlanır. FUE yönteminde oluşan yara izleri daha çabuk iyileşmektedir. Aynı zamanda FUT yöntemine göre daha az görünür.

DHI (Direct Hair Implantation)

Saç ekimi uygulanacak kişilerin cildini kesmeyi gerektirmediği için mikro-FUE olarak isimlendirilebilir. Yalnızca 1 mm veya daha küçük çaplı punçlar, donör alandan kılları tek tek almak için kullanılır.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi uygulaması ardından eğer FUE yöntemi tercih edilmiş ise ilk haftada saç derisi oldukça hassas olacaktır. Bu nedenle deriyi koruyacak önlemler almak önemlidir. Saç ekimi işleminden iyi bir sonuç alabilmek adına bu süreçte alkol ve sigara tüketmemek, kirli ortamlardan uzaklaşmak etkili olacaktır. Ekim yapıldıktan sonraki 3 gün saçların yıkanmaması gereklidir.

Deride küçük kırmızı kabuksu yaralar olması son derece normaldir. Endişelenecek bir durum söz konusu değildir. Kabuklar kısa süre sonra iyileşecektir. Fakat kabuk kalıcılık gösteriyor ise saç çıkmasını engelleyebileceği için mutlaka hekime danışılmalıdır.

Saç ekimi işlemlerinin sonrasını takip eden ilk altı aylık süreçte (herkeste aynı sonuç gözlenmez) zayıf saçlar dökülür ve yerine yenileri çıkar. Bu aşamada saça sprey ya da jöle gibi kimyasal içeren maddeler sürmemeye dikkat edilmelidir. Aynı zamanda havuza girmemek ve fazla basınçlı su ile saçı temas ettirmemek gerekir. Ekilen saçların büyük bölümü uygulama sonrasındaki altı – dokuz ay içerisinde çıkar.

TRAPIANTI DI CAPELLI

AD INSTANBUL

FOR MAN & WOMAN

Per Per tutte le persone che hanno sofferto la perdita di capelli, il trapianto di capelli o autotrapianto è il modo più naturale per ottenere i capelli in modo permanente. Poiché l’area sversata è un area in cui vengono aggiunti capelli sani al paziente, non causerà di nuovo la perdita di capelli. il trapianto di capelli è una tecnica chirurgica basata sul trasferimento di piccoli frammenti di pelle e dei relativi bulbi piliperi da zone del capo più folte ad altre più diradate. Si tratta quindi di follicoli vivi prelevati dallo stesso paziente e rappresenta, tutt’oggi, una delle poche soluzioni disponibili in presenza di atrofia diffusa dei bulbi piliferi tipica di chi soffre di alopeciaPer tutte le persone che hanno sofferto la perdita di capelli, il trapianto di capelli o autotrapianto è il modo più naturale per ottenere i capelli in modo permanente. Poiché l’area sversata è un area in cui vengono aggiunti capelli sani al paziente, non causerà di nuovo la perdita di capelli. il trapianto di capelli è una tecnica chirurgica basata sul trasferimento di piccoli frammenti di pelle e dei relativi bulbi piliperi da zone del capo più folte ad altre più diradate. Si tratta quindi di follicoli vivi prelevati dallo stesso paziente e rappresenta, tutt’oggi, una delle poche soluzioni disponibili in presenza di atrofia diffusa dei bulbi piliferi tipica di chi soffre di alopecia

TRAPIANTI

TECNICA FUE (Follicular Unit Extraction) è il processo di trasferimento di follicoli piliferi sani che vengono prelevati dalla regione posteriore e laterale del capo(area donatrice) tramite un bisturi cilindrico cavo(punch). Sulla parte donatrice si formeranno delle piccole crosticine che spariranno in poco tempo pari al numero dei bulbi prelevati.

ANESTESIA SENZA DOLORE

Il trapianto di capelli si esegue in anestesia locale e necessita di una somministrazione di un anestetico direttamente nel cuoio capelluto. Può essere effettuato tramite siringa o senza siringa; dipende dal grado di sopportazione del dolore da parte del paziente. Comunque in tutti e due i casi il dolore dell’anestesia è molto lieve.

INTERVENTO

L’intervento richiede circa 5 – 7 ore. Il bendaggio che viene applicato sulla testa dopo l’operazione viene rimosso il giorno successivo. A seguito dell’intervento saranno pescritti dei farmaci.

CONTATTI

Consulente per l’Italia

Massimo De Sibi

+39 3296697246 / +39 3381740349

Bizden haber almak isterseniz lütfen email adresinizi yazın ve abone olun.
Telefon İle Arayın WhatsApp İletişim Hattı