Tüp Bebek Tedavisi: Tüp Bebek Tedavi Merkezi - Ota Jinemed Hastanesi

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi, günümüzde normal gebeliğin oluşamadığı koşullarda başvurulan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde anneden alınan yumurta hücreleri babadan alınan sperm hücreleri ile laboratuvar ortamında döllendirilir ve elde edilen embryo annenin rahmine konulur. 1978 yılında yaşamımıza giren tüp bebek yöntemi bugün birçok bireyin çocuk sahibi olmasında büyük bir etken olmuştur. Normal üremenin dışında yardımcı üreme yöntemleri içerisinde en etkin sonucu almayı sağlayan tüp bebek tedavisi, kısırlık probleminin önüne geçmiştir. 

TEDAVİDE BAŞARILI VE UZMAN DOKTORLARIMIZLA YANINIZDAYIZ!

Tüp Bebek Yöntemi Kimlere Uygulanır?

Tüp bebek tedavisini araştırırken bireylerin sıklıkla sordukları sorular içinde bu yöntemin kimlere uygulanabileceği sorusu bulunur. Tüp bebek yöntemi ile gebelik, çiftlerin 1 yıl süre içinde düzenli ve korunmasız cinsel ilişki yaşadığı halde gebelik sağlanmadığı durumda uygulanmaktadır.

Yumurtlama bozuklukları yaşayan kadınlarda, yeterli sayıda ve kalitede sperm bulunmayan erkeklerde tüp bebek tedavisi uygulanabilir. Bunun dışında yapılan tetkikler sonrasında yumurtalık rezervinin azalımı, fallop tüplerinin tıkalı durumda olması veya ileri yaş bayanlarda 6 aylık korunmasız cinsel birleşme sonrası gebeliğin oluşmaması gibi durumlarda da tüp bebek yöntemi uygulanabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Kadının Yaş Faktö

Kadınlarda yaşın ilerlemesi ile birlikte yumurtalık kalitesi azalır. Aynı oranda yumurtlama da azaldığı için yaş faktörü tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmada büyük bir önem taşımaktadır. Regl olma durumunun tüp bebek yöntemine olan etkisi de birçok kadının merak ettiği sorular içinde bulunuyor. Regl olma durumu yumurta varlığı ile ilişkili olmakla bilikte varolan bu yumurtaların kalitesi ile ilişkili değildir.

Kadın adet döneminin 3. gününde hormon ve diğer testler ile görülen yumurtalık kapasitesi ve fonksiyonlarının uygunluk göstermesi halinde 44 yaşına kadar tüp bebek uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Fakat 38 yaş ve üzeri kadınlarda uygulama öncesinde genetik tanı işlemi ile embriyoların kromozomlar açısından normallik durumunun araştırılması önerilir.

Herkes Tüp Bebek Uygulaması İle Başarı Elde Ediyor Mu?

Tüp bebek uygulamasında başarı oranı yaşa göre farklılık gösteriyor. Otuz yaş ve altı hastalarda başarı oranı %60’a kadar ulaşıyor. 40 ve üzeri yaş ortalamasında ise bu değer %15’e kadar düşebiliyor.

Tüp Bebek Yöntemi Normal Gebelikten Farklı Mı?

Tüp bebek yönteminin normal gebelik sürecinden bir farkı yoktur. Bu uygulama yalnızca farklı sebeplerden ötürü birleşemeyen sperm ve yumurtaların laboratuvar alanında birleştirilmesi işlemlerini içerir. Bunun dışında bireyler tamamen normal bir gebelik süreci geçirirler. Üstelik bu yöntem herhangi bir engel ya da günlük yaşam zorlukları barındırmaz.

Tüp Bebekte Tedavisi ve Başarısızlık Faktö

Tüp bebek tedavisi sabır gerektiren bir tedavidir. Başarısızlığa neden olabilecek kontrol edilebilir ya da kontrol edilmesi mümkün olmayan birçok faktör vardır. Bunlardan en yaygınları; yumurta yaşı, yumurta kalite yetersizliği, rahim duvar bozukluğu, sperm kalite bozukluğu, tedaviye direnç gelişmesidir. Kontrol edilemeyecek faktörlerin varlığı nedeniyle tüp bebek tedaviniz başarısızlığa uğradığında umutsuzluğa kapılmamalı, tedavinin olumlu olması adına doktorunuzun önerileri doğrultusunda sabırla hareket etmeye devam etmelisiniz.

Bebeğim olmuyor diye vazgeçmeyin, benim de bebeğim olsun diyorsanız, sorularınızın cevabı için ilk görüşmeye bekliyoruz.

Tüp bebek tedavisi randevu formunu doldurun ve uzmanımız sizinle iletişim kursun.

  • Hastanemize infertilite tedavisi için gelen hastalarımızın %80’i hamile kalmaktadır.
  • Kolay prosedürlerle tüp bebek tedavisine kısa zamanda başlayabilirsiniz.
  • Kişiye özel alternatif gebe kalma metodları uygulanabilir.
  • Hastalarımız ile tedavi sürecinde birebir iletişim ve uyum içerisindeyiz.
  • Uluslararası prestij sahibi uzman doktor kadrosu ile süreci başarılı sonuçlandırıyoruz.

Tüp Bebek Randevu Talebi

Lütfen aşağıdaki formu doldurun ve gönderin.

Randevu için Hemen Arayın

Tel: 444 3 802
0212 260 4040
GSM (Whatsapp): 0533 779 6878
YUKARI